احساسات افراد دلیل بسیار محکمی است برای اینکه به آنچه می گویند عمل کنند

 عنوان یک کارآفرین، احتمالا زمان زیادی را صرف نگرانی در مورد داده‌ها و متریک‌ها می‌کنید. همه‌ی این نگرانی‌ها لازم است، اگر شما بخواهید یک برند رقابتی ایجاد کنید. اما اگر شما می‌خواهید یک حماسه ایجاد کنید، یا یک برند ماندگار و اگر می‌خواهید یک جنبش اجتماعی شروع کنید بهتر است برخی تصمیم‌گیری‌ها را با قلب خود بگیرید. اگر شما یک کارآفرین باشید، شما کارهای زیادی در کسب‌وکارتان انجام می‌دهید، شما در حال تلاش برای فروش، پرداخت، تصمیم‌گیری و غیره هستید. کوین رابرتز مدیرعامل شرکت Saatchi & Saatchi می‌گوید: زمانی برای تفکر منطقی وجود ندارد. تصمیمات بزرگ را با قلب خود و تصمیمات کوچک و کم اهمیت را با سر و عقل خود بگیرید.
ساعتچی اند ساعتچی (Saatchi & Saatchi) یکی از بزرگ‌ترین آژانس‌های تبلیغاتی آمریکا است که با 140 شعبه در 76 کشور دنیا، بیش از 6500 پرسنل دارد. این آژانس در سال 1970 در لندن تاسیس شد، اما هم‌اکنون در نیویورک مستقر است. کوین رابرتز از سال 1997 رهبری آن را به عهده گرفته است.
رابرتز متولد انگلیس است و به عنوان یک مدیر اجرایی در سراسر جهان کار کرده است. وی در سن 32 سالگی رئیس هیئت‌مدیره شرکت پپسی در خاورمیانه شد و از آن زمان تبدیل به یک نیروی قوی در تبلیغات جهانی شده است. کتاب “علائم عشق: آینده‌ای فراتر از برندها” اثر وی در سال 2004 منتشر شد و تاکنون به 18 زبان دنیا منتشر شده است. رابرتز در این کتاب معتقد است که تبلیغات یکی از این سه گزینه را باید انجام دهد:
1) منجر به خنده مردم شود
2) باعث گریه‌ی آن‌ها شود
3) مردم را به فکر کردن وادار کند. به عبارت دیگر تبلیغات نیاز دارد تا با مردم در سطح عاطفی ارتباط برقرار کند و احساس آن‌ها را برانگیزد.
من فکر می‌کنم در حال حاضر ساخت برند مهم نیست، چیزی که اکنون اهمیت دارد ساخت یک جنبش، حماسه است. اپل یک برند نیست، بلکه یک جنبش است؛ به همین دلیل است که مردم یک رابطه‌ی احساسی با آن برقرار کرده‌اند، اما سامسونگ یک برند است.
یکی از تبلیغات مورد علاقه‌ی رابرتز تبلیغات New Zealand Telecom که تبلیغ “پدر و پسر” نامیده می‌شود، است. این تبلیغ رابطه‌ی یک پدر با پسرش در در طول زمان نشان می‌دهد که در نهایت پسر رشد می‌کند و درست مانند پدرش در آغاز تبلیغ می‌شود. رابرتز مب‌گوید این تبلیغ یک تبلیغ اثرگذار است. این آگهی قصد دارد احاسات مردم را برانگیزد و به آن‌ها بگوید با خانواده خود تماس بگیرید. رابرتز می‌گوید این تبلیغ باعث می‌شود که مردم گریه کنند و سپس با پدر خود تماس بگیرند که دقیقا چیزی هست که می‌خواستیم. احساسات باعث می‌شود مردم به آن‌چه که می‌گویید عمل کنند. به عنوان یک کارآفرین این بهترین چیزی است که می‌توانید از آن بهره‌برداری کنید.

کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت راهبرد ارتباط ملل می باشد.